Vabilo na predstavitev interdisciplinarne ekskurzije

Notranjski muzej Postojna, Park vojaške zgodovine in Lipica
14/06/2017

Vabilo na predstavitev interdisciplinarne ekskurzije

»Po pokrajini izjemnega naravnega in kulturnega bogastva in pomembne strateške lege«

Ob koncu šolskega leta vas vabimo, da združite prijetno s koristnim in se nam pridružite na interdisciplinarni ekskurziji. Predstavili vam bomo Muzej krasa v Notranjskem muzeju Postojna, Park vojaške zgodovine v Pivki in Kobilarno Lipica z muzejem Lipicanca.

Predstavitev interdisciplinarne ekskurzije za osnovnošolske in srednješolske skupine organiziramo brezplačno za vse slovenske ravnatelje-ice in učitelje-ice.

Ekskurzija bo v torek, 27. 6. 2017, od 8:30 do 15:00 ure.

V program ekskurzije z naslovom »Po pokrajini izjemnega naravnega bogastva in pomembne strateške lege« smo vključili predstavitve treh kulturnih znamenitosti, ki predstavljajo ključne vsebine iz učnih načrtov osnovnih in srednjih šol v Sloveniji, in sicer:

PROGRAM STROKOVNE EKSKURZIJE:

8:30 zbor na parkirišču Notranjskega muzeja Postojna (Kolodvorska cesta 3 v Postojni)

8:30 – 9:30 Notranjski muzej Postojna – razstava Muzej krasa

10:00 – 10:15 kava

10:15 – 11:45 Park vojaške zgodovine

11:45 – 12:30 kosilo v Kantini Pivka

13:00 – 14:30 Kobilarna Lipica

15:00 prihod v Postojno

Na podlagi interaktivne ekskurzije bomo v nadaljevanju v sodelovanju z vami oblikovali cenovno in vsebinsko primerne programe za različna vzgojno-izobraževalna doživetja: ekskurzije, terensko delo, ki bodo učečim se ponudila trajno izkušnjo in znanje.

ORGANIZACIJA IN PRIJAVE :

Ekskurzija bo potekala z avtobusnim prevozom, z vstopno in končno postajo v Postojni in je za vse udeležence brezplačna. Predvideno je le plačilo malice (4-6 EUR na osebo, poravna udeleženec sam), ki bo organizirana v Kantini Pivka.

Prosimo vas, da nam podatke udeležencev (ime in priimek, funkcija, naziv šole) ekskurzije iz vaše šole sporočite do petka, 23. 6. 2017, na naslov info@parkvojaskezgodovine.si ali na telefonski številki: 031 775 002 (Lorena Iskra). Število mest je omejeno, zato vas prosimo, da s prijavo pohitite.

Ekskurzija bo potekala v vsakem vremenu.

Lepo vabljeni k spoznavanju kulturne, naravne dediščine in okoljske vzgoje!

Japonska idila
07/09/2017
Avgustovske delavnice
17/07/2017