Regionalno srečanje DEKD in TKD v Postojni

Muzej
01/02/2018

Namen srečanj je: predstavitev preprostih konceptov Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine ter letošnje teme Naša dediščina: kjer preteklost sreča prihodnost, iskanje možnosti medsebojnega povezovanja (institucije s področja kulturne in naravne dediščine, izobraževanja, kulture, turizma, športa, društva, lokalne skupnosti …), predstavitev lokalne dediščine in regionalno usklajevanje koledarja prireditev.

Obvezna prijava na brezplačni izobraževalni program je preko spletnega naslova:

Program srečanja:
10.00 – pozdravni govori
10.10 – Nataša Gorenc, ZVKDS: Dnevi evropske kulturne dediščine (DEKD), Teden kulturne dediščine (TKD) in letošnja tema Naša dediščine: kjer preteklost sreča prihodnost
10.40 – Milena Antonić, ZVKDS, Območna enota Maribor: Preprosto dediščina
10.55 – Ernesta Drole, ZVKDS, Območna enota Nova Gorica: Poslanstvo varstva kulturne dediščine ali prisluhnimo dediščini
11.10 – Tina Poljšak, Notranjski muzej Postojna: Razstava Muzej krasa ali kako se kulturno dediščino naučimo skozi igro
11.40 – Odmor
12.00 – Alenka Rušt, Vrtec Koper: Vrtec Koper po vodnem toku – od mita do arhitekture
12.15 – mag. Janja Barić, Damijan Cvek, Varstveno-delovni center Tolmin: Soški bosonog
12.30 – Doris Pohlen Gobbo, Srednja ekonomsko-poslovna šola Koper: Od šterne do flaške - od vodnjaka do steklenice
12.45 – Marija Gaberšnik, Univerza za tretje življenjsko obdobje: Tječe, tječe bistra uoda

13.00 – čas za razpravo
Po zaključku programa bo možen brezplačen voden ogled muzeja.

Rojstni dan v muzeju
Izbirate lahko kar med tremi interaktivnimii programi:   JAMARSKA AVANTURA Družabnim igram se ne more nihče upreti. Prav zato vam bomo v sklopu razstave pomagali spoznavati čudoviti svet krasa, jam in drugih kraških pojavov s pomočjo pantomime, risanja ter igre asociacij.   ISKANJE POZABLJENEGA PREDJAMSKEGA ZAKLADA   V muzeju vas pričakuje obvezna raziskovalna oprema: Ariadnina nit, čelna svetilka in vedro raziskovalnega duha! Otroci bodo v...
01/03/2018
01/02/2018