Na dan žena v muzej

Ob razstavi Muzej je Vaš bomo v Notranjskem muzeju Postojna predstavili delo institucij v regiji, ki se ukvarjajo z kulturno in naravno dediščino Notranjske. Za vas bomo pripravili predavanja, predstavitve, javna vodstva in otroške tematske delavnice.

Nadaljujemo z občino Bloke in predavanjem Matej Pakiž: Beli krog življenja - bloško smučanje kot največja etnografska posebnost.

, Furmanstvo
Jezerski čoln drevak Jezerski čoln z vsemi sestavinami ljudskega ladjedelstva so zgradili za posamezne jezerske dejavnosti in je vsaj od Valvazorjevih časov ostal skoraj nespremenjen. Raznovrstnost čolnov priča o znanju, spretnosti in domiselnosti, pridobljenih s stoletnimi izkušnjami preprostega jezerca. Jezerski čoln z različicami (racjak) je bil vsestransko uporaben, saj je bil primeren za  vožnjo oziroma drsenje po nizki vodi med rastlinjem...