Dan Občine Logatec

12. aprila 2018 vas vljudno vabimo na predavanje dr. Milana Trobiča z naslovom: Furmanstvo-med preživetjem in propadom

Ob razstavi Muzej je vaš bomo v Notranjskem muzeju Postojna predstavili delo institucij v regiji, ki se ukvarjajo z kulturno in naravno dediščino Notranjske.

Furmanstvo

Jezerski čoln drevak Jezerski čoln z vsemi sestavinami ljudskega ladjedelstva so zgradili za posamezne jezerske dejavnosti in je vsaj od Valvazorjevih časov ostal skoraj nespremenjen. Raznovrstnost čolnov priča o znanju, spretnosti in domiselnosti, pridobljenih s stoletnimi izkušnjami preprostega jezerca. Jezerski čoln z različicami (racjak) je bil vsestransko uporaben, saj je bil primeren za  vožnjo oziroma drsenje po nizki vodi med rastlinjem...